Tokyo RPG Factor tworzy jRPG Lost Sphere

Twórcy nawiązującego do klasycznych gier jRPG tytułu I Am Setsuna wydanego w zeszłym roku, podjęli już pracę nad kolejnym dziełem. Autorzy ponownie sięgną po rozwiązania znane chociażby z legendarnego Chrono Trigger. Japoński wydawca Square Enix zapowiedział dzisiaj Lost Sphere.

Nowa gra ze stajni Tokyo RPG Factor skupi się na losach chłopca Kanaty, którego miasto zaczyna zanikać i wkrótce może zostać zupełnie wymazane ze świata. Bohater wraz z przyjaciółmi wyrusza w podróż aby uchronić je przed katastrofą. W tym celu będzie musiał skompletować części Pamięci. Dzięki nim odbuduje świat nadając swoim myślą fizyczny charakter.

Gra nie powinna graficznie mocno odbiegać od I Am Setsuna, twórcy zapowiadają jednak zmiany. Wprowadzić mają przede wszystkim udogodnienia do systemu bitw ATB (Active Time Battle), w tym przede wszystkim opcję ustalania pozycji bohaterów podczas starć. Te, jak na klasyk przystało, prowadzone będą turowo.

Premiery Lost Sphere możemy się spodziewać na początku przyszłego roku, gra pojawi się na PC, Playstation 4 i Switch. Najwcześniej zagrają Japończycy, którzy powinni mieć ku temu okazję na jesieni. Sugerowana cena to 49.90 dolarów. Możliwe jest już zresztą zamawianie pre-orderów, których zaletą są dwa soundtracki specjalnie przygotowane przez kompozytora Tomoki Miyoshi dla Square Enix.

Więcej informacji i galerię screenów znaleźć możecie na oficjalnej stronie gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 4 =